→→→→ Kelly Family 4ever and Paddy too......

Cesta Kelly Family ke slávě

6. března 2008 v 9:14 | sarka-ks |  Kelly Family info
HISTORIE SE ZAČÍNÁ PSÁT...
V minulém století kole roku 1850 opustil Sean O´Kelley pradědeček dnes slavných sourozenců, Irsko, kvůli bídě a hladu opustilo tehdy zemi v nevídaném exodu kolem 1,5 milionu Irů, aby v Americe našli lepší život. Sean nastoupil na loď se svými rodiči jako malé dítě ve vystěhovaleckém přístavu Cóbh na jižním pobřeží Irska.Po několika letech se pak v roce 1930 v Erie ve státě Michigan narodil otec Daniel Kelly.Daniel vystudoval matematiku, latinu a filozofii a stal se jako jeho bratři učitelem na střední škole ve státě Michigan.. V roce 1957 se oženil s Joannou matkou čtyř jeho dětí.Jejich prvorozený Danny (1961) se ovšem narodí mentálně postižený (se rodinou žije do roku 1982), Caroline (se narodila roku 1962 v Leoministeru/ Massachussets), Kathy (Kathleen Anne Kelly se narodila 6.3.1963 v Leoministeru ve státě Massachussets), Paul (1964), (všechny děti se narodili v Americe), kde Kellyovi žili a Dan svou rodinu živil z obchodu se starožitnostmi který měla rodina pronajatý přímo ve městě.
klik na celý článek........pokračování je dost dlouhý......;-)

Protože Daniel není spokojený s životní politikou tehdejší konzumní společnosti, vyhazuje dokonce televizor z okna, nechce aby děti zabíjeli čas díváním se na televizi a snaží se dětem dávat příklady žití z dřívějších dob.Proto se také po čase rozhodne vrátit se s rodinou do staré dobré Evropy a kam také jinam než do poklidného Španělska, avšak v té době politicky nestabilního. Tamější lidé vzpomínají jak Dan Kelly přijel (bezvousý a na krátko ostříhaný) v květnu roku 1966 do Gamonalu - chudinské čtvrti města Talavera de la Reina (v kraji Castila La Mancha) v doprovodu Dannyho a Caroline. Matka Joanna přijela krátce na to za nimi spolu s Kathy a Paulem.
Do Španělska s nimi přišla i Barbara Ann - (Barbara se svým dívčím jménem jmenovala Barbara Ann Suokko. Byla napůl finka (Vasa) a napůl Rakušanka (Tyrolsko). Narodila se 2. června 1946.) jako dětská opatrovnice pro jejich 4 děti, a také jako pomocnice v domáctnosti a velmi rychle se s Danem do sebe zamilovali. Pomáhala Danovi v obchodě se starožitnosti a brzy s ním také otěhotněla.V Televaře dne 8.3.1967 přišel na svět John Michael Suokko (Juan Miguel Suokko) alias Johny.Opravdu chudí Kellyoci nikdy nebyli. V Gamonalu ještě žije Narcisa Garrido, která byla před 25 lety opatrovnicí Kellyovic dětí: "Rodina Kellyovic byla nejoblíbenější rodinou v Gamonalu" vypráví Narcisa. Jejich dům v ulici Cruz de Hilo byl otevřen pro každého a Dan Kelly byl tehdy v okolí jedinný, který vlastnil automobil, byl vždy ochoten pomoci svým chudým sousedům.Kellyovi tehdy žili z prosperujícího obchodu se starožitnostmi a kovovým odpadem - obchod pak otec Dan a matka Barbara provozovali po celé zemi. Narcisa se mezitím staral o děti.Později se narodil ještě John (Narcisa mu ještě dnes láskyplně říká "Chani"). Bydleli v domě bez elektriky a vody, vařili si v kotlíku na ohništi, chovali domácí zvířata a pěstovali zeleninu, což pro mě bylo hlavním zdrojem obživy. V jižním Španělsku se Danovi a Barbaře narodili čtyři děti.
Dalším dítětem je překrásná Patricia Maria Suokko (25.11.1969) v Gamonalu. Dne 6. listopadu 1970 se Daniel Kelly oženil s Barbarou Ann Suoko, vzali se v New Yorku a obě děti převzali tudíž jméno po otci "Kelly". Kathy dostává v té době hodiny baletu, nejprve od "matky" později od učitele v Madridu.Po hudební stránce s ev rodinném životě děje něco nového: na Caroline velmi zapůsobil muž, kterého viděla o Vánocích ve vsi hrát na akordeon, chce se bezpodmínečně naučit hrát na tento nástroj. Po zpěvu se tedy Kellyovi teď už učí hrát i na hudební nástroje. Dne 18.2.1971 se v Gamonalu ordí Barbaře a danovi třetí dítě James Victor, pro zjednodušení mu však říkají Jimmy. Soused z vesnice, který umí hrát na mnoho nástrojů je u Kellyových bez okolků povýšen na "učitele hudby". Současně s dcerou učitele se děti učí hrát na akordeon, banjo, klavír, Paul na saxofon a konečně stejně jako Kathy na housle. Žádné z Kellyových dětí nechodí do školy, Dan je vyučuje sám. Děti si hrají na španělském venkově,také se velmi dobře učí novému jazyku, jezdí na oslíkovi Burritovi, staví si domečky z hlíny a prožívají nejkrásnější léta.
Dne 20.12.1972 přichází na svět Joseph Maria Kelly zvaný Joey a rodina má teď již deset členů.V roce 1973 (deset let později) se Kellyovi přestěhovali na sever Španělska do města Belascoain, kde otevřeli irskou hudební restauraci. Johnymu je šest let když ho o fiestě okouzlí bubeník jedné skupiny - a Johny chce jen jedno -být jako on. Kellyovi děti začínají v této době hrát na různých oslavách a svatbách a podobně. Když bylo Kathy deset roků, měla svojí premiéru na housle právě na velké španělské svatbě.
V roce 1974 založili Kellyovi svojí první opravdovou skupinu ve složení: Johny - bicí, Kathy - housle, Paul - saxofon, Caroline - akordeon a na krátký čas dcera jejich učitele hudby - kytara.Vystupovali jako skupina pod názvem "Kelly kids". Prvním jevištěm dětské kapely byly hostince v okolí Belascoainu a ulice města. Tehdy bylo Patricii pět roků. Trápilo jí že nemůže se staršími sourozenci jezdit o víkendech hrát, často kvůli tomu plakala. Otec Dan jí tehdy z legrace řekl, že pokud se za 14 dní naučí hrát na kytaru a zpívat všechny jejich písničky, které zpívají ostatní, může s nimi jezdit a rozšířit skupinu o jednoho člena. Mimořádně houževnatá Patricia otcovu podmínku splnila a zanedlouho šťastně zpívala před publikem. Její první zpívanou písničkou byla španělská vánoční píseň "Blanco es el nino". Blonďatá odvážná holčička v černé sukénce a bílé halence s pestrým přehozem tenkrát okouzlila všechny přítomné.Nejkvalitnější hlas měl v té době Johny a proto začal zpívat většinu jejich písniček.
K dětem se na to přidali i rodiče.Kellyovi jsou i přesto úplně normální rodina. Když jsou děti nemocné, dělá maminka horké mléko s medem, sedí u jejich postýlek a hladí je po vlasech.Zatímco ostatní děti dovádí venku, malá Patricia prožívá dobrodružství ve svých oblíbených knihách, mezi její nejoblíbenější knihy patří "Pět přátel" od Enid Blytonové, Patricia čte knihy španělsky. V roce 1975 se rozrostla už tak početná rodina o dalšího člena, dne 28.4.1975 se narodila Barbara Ann Kelly a možná proto že OSN vyhlásila tento rok za "Rok ženy" dostává malá právě proto jméno po matce, babičce a prababičce z matčiny strany, má ovšem přezdívku Barby.V průběhu let se skupina stále zvětšuje.V roce 1976 má Cirkus Roncalli v Bonnu své první představení. V té době je Jimmymu pět let a už zpívá s ostatními na pouličních koncertecha nejen to, po vystoupení sbírá peníze do klobouku.Kellyovi vystupují ve staré tovární hale, v zimním tábořišti Cirkusu Roncalli. Chlapci každou noc lezou oknem do stánku se sladkostmi.Jednou zapálí v továrně oheň.Když chtějí, celí vystrašení plameny uhasit, rozhoří se tak silně, že musí přijet hasiči se třemi auty.Uličníci rychle utečou.Jimmy a Joey mezi nimi zvláště vynikají.
HISTORIE POKRAČUJE...
Sobotní odpoledne 1977.Tak jak bylo dohodnuto, mašírují Kellyovi husím pochodem přes přechod pro chodce do centra Hamburku.Rodiče se se svými dětmi umisťují v nákupním centru do řady jako živé píšťalky od varhan.Když se jim s jejich prvními španělskými lidovkami daří překřičet hluk aut, nákupní bulvár v okamžiku beznadějně blokují naslouchající.Pouliční muzikati se německým chodcům velmi líbí. Navíc je na Kellyovi zábavn pohled - děvčata mají na sobě vlněné sukně pod kotníky, chlapci ve svých boxerských kalhotách vypadaí jako parta uličníků z knihy Erika Kästnera.S mnohdy více jak 500 markami denní gáže se může velká rodina živit více než bohatě.Kellyovi zanechávají svůj autobus stát a plují do Irska.V obytném voze poznávaí zemi svých předků. Na západním irském pobřeží mají své první vystoupení.A již brzy začnou psát vlastní písně. Dublin 5.12.1977. Je noční bouřka. Déšť bubnuje na střechu obytného vozu, když se Barbaře narodí další dítě. Dříve než stačí dorazit porodní bába, dítě je s Danouvou pomocí na světě. Chlapec dostává typické irské jméno Patrick (celým jménem Michael Patrick Kelly) ale volají na něj pro zjednodušení Paddy.Když je Paddymu deset dní, je se svými sourozenci poprvé na jevišti. Kellyovi vystupují v irské televizní show a matka ho bere s sebou tak Jako Kathy později svého Seana. Paddy si jako dítě často hraje na jevišti zatímco probíhá koncert. Než s estane opravdovým členem skupiny, musí ještě čekat: ve čtyřech letech poprvé zpívá ve skupině a v šesti je již plně zapojen do show.
V roce 1978 se rodina na přechodnou dobu usazuje v Německu.Hudba a balet přinese jeho dětem spokojenost a štěstí, věří Dan.Proto teď také přijíždí do Stuttgartu, kde je baletní škola Johna Cranko a jeho děti dělají přijímací zkoušky (Johny a Patricia). Skupinu zatím opouští šestnáctiletá Caroline, má rodinného života plné zuby.Ve stejném roce objevuje Kellyovi mistr na vyhledávání talentů "Hráli jsme jako vždy na ulici, najednou k nám přišel nějaký muž a řekl, že snámi chce udělat desku."vzpomínají. Kellyovi žijí ve svém starém poschoďovém autobuse v kempu na Kielské ulici v Hamburku se smlouvou od Polydoru v kapse.Smlouva přináší své první ovoce,irská lidová píseň "Danny boy" s e stává prvním singlem Kelly Family. Johny najednou stojí ve světle ramp, avšak jemu nedělá problém být středem pozornosti, stává se malou dětskou hvězdu pro jejich skupinu. Kellyovi vystupují v německé televizní show moderované Viccem Torrianim. Na to nahrávají další tři desky, ale protože život od jednoho televizního vystoupení k druhému je nebaví a už skoro vůbec nemůžou zpívat živě, opouští rodina Německo a stěhují se do Amsterdamu. OSN vyhlašuje "Rok dítěte" a proto ještě před odjezdem se v Berlině (Západním Německu) 4.12.1979 rodí u Kellyových další dítě a dostává jméno Maite Star Kelly - Maite je baskické jméno a znamená toliko co "chtěné dítě". Její druhé jméno je Star, protože pro její matku je od začátku malou hvězdičkou a kromě toho se rodí v době, kdy se již Kelly Family proslavili. Už když jsou jí tři dny, absolvuje malá Maite v matčině náručí své první vystoupení v německé televizní show. Tehdy má ještě úplně černé vlásky, když jí pak vyroste blonďatý pramínek, oholí jí otec Dan celou hlavu - vlasy které jí pak dorůstají jsou blonďaté.V té době mají za sebou Kellyovi již přes 40 televizních vystoupení a hit číslo jedna. Jímž se stala "Davidova píseň" Who´ll come with me, která s eumisťuje v holandském a belgickém žebříčku na první příčce v Německu na patnácté.Po vypršení smlouvy s Polydorem je Kellyovým nabídnuta sólová kariéra a hlavní role v televizním seriálu. Dan ale nechce aby se jeho děti ničily jako hvězdy shows.Pro jejich budoucnost má jiné plány.U matky Barbary se začínají projevovat známky nemoci.Počátkem roku 1981 se dokonce její zdravotní stav viditelně horší. Dan mezitím bezodkladně ruší všechny smlouvy a závazky které jako skupina mají, chtějí matce připravit ještě několik pěkných posledních měsíců a starat se o ni.Jedou zpět do svého domu ve Španělsku, do Belascoainu. Barbařin zdravotní stav se lepší dokonce opět znovu otěhotní.
Den před štědrým večerem 23.12.1981 se narodilo poslední dítě Kellyových - Angelo Gabrielle Kelly, přichází na svět císařským řezem v nemocnici v Pamploně, protože matčina nemoc nedovoluje normální porod. Když své dítě poprvé vidí, říká: "Vypadá jako anděl a tak mu budu také říkat: Angelo Gabrielle. Angelo stejně jako většina z jeho sourozenců vyrůstá od malinka na jevišti. Batolí se po jevištích s kojeneckou flaškou. 1982 Jakkoli s eotec Dan a děti o matku starají veškerá péče je marná: matka umírá začátkem roku v Belascoainu. Vždy chtěla mít patnáct dětí. Po dvanáctém už nemá sílu.Po matčině smrti se stará o ostatní Kathy. Dan přivádí posilu z Ameriky. Jeho bratr Jim, také učitel filozofie mu pomáhá při výuce dětí. Patricia píše s Kathy svou první píseň - "Motherhood" a pak následuje "Honest workers". Obě jejich písničky se ale dostávají na desku až o léta později. Malá Barby dostává baletní hodiny v Paříži. Tančení je celým jejím životem. Bývalá kytaristka Caroline, která se kvůli matce na přechodnou dobu vrátila k rodině, definitivně opouští Kellyovy. Nejprve se usazuje ve Španělsku, aby se starala o Dannyho, který už rovněž nebude cestovat s ostatními. Caroline později v USA získává vzdělání zdravotní sestry. Danny teď bydlí u strýce v Americe.Kellyovi přijíždí do Francie - do Paříže kde budou teď nějakou dobu žít. Barby se učí hrát na akordeon - svůj první nástroj. Peníze přestávají stačit a Kellyovi musí opět začít hrát - na tržištích, pěších zónách, v podchodech. Prodávají své kazety na ulicích aby si vydělali. Rok 1984 - Angelo ve dvou a půl letech zpívá poprvé na jevišti - a to refrén k písničce Hiroshima I´m sorry, na to následují další - Old MC Donald, Let it be a Let my people go. Také Paddy tehdy šestiletý se zapojuje plně - zvládá svůj první nástroj a to "tin whistle" irskou flétnu, v osmi letech kytaru a klávesové nástroje.Ještě naposledy se rodina zmenšuje dvacetiletý Paul odchází v tomto roce od skupiny, aby se stal kuchařem. Kellyovi pořád ještě žijí ve Francii, jeden ze studentů, který diskutuje s Danem se jmenuje Vincent Van Hille, studuje filozofii a ekonomii, má krátké vlasy a je sympatický, Kathy se do něho zamiluje.
Proto také když rodina Paříž opouští zanechává Vincent studia a jede s nimi. Jeho vlasy budou později dlouhé stejně jako vlasy členů jeho nové rodiny. V osmi letech vyučuje Paddyho hře na klasickou kytaru známý španělský kytarista Carlos Itoiz. Paddyho druhá přítelkyně Fleur dokonce doprovází rodinu. V roce 1989 je Angelovi sedm let a píše svojí první píseň Pee-Pee, pak následuje The Swan. V roce 1990 mají Vincent a Kathy svatbu v kostele ve Francii. V červnu 1990 má Dan záchvat mrtvice - Dan ochrne na pravou starnu těla a nemůže vůbec nějakou dobu mluvit.Ve 14 letech píše Barby nejkrásnější píseň Kelly Family "Papa cool". Angelovi je devět a začíná se učit na bicí.Používá k tomu Johnyho starou bicí soupravu, později dostává vlastní bubny. Začíná takzvaná Kelly mánie, Kellyovi si po koncertě razí cestu davem fanoušků a hysterické dívčiny píši na červený lak autobusu zamilované nápisy "Paddy, Paddy".Není to už jako dřív, když každou dlouhou sobotu hrávali na frankfurtské ulici Zeil. Tehdy přijeli do města v pátek večer a přespali ve svých obytných vozech. Sobotu vstali brzy ráno v šest hodin, posnídali a vyrazili, aby si zajistili nejlepší místo.
Přesto může být dan na své děti hrdý. Tvrdě pracují a dokonce je to baví. Kellyovi putují Německem, Holandskem, Belgií, a Francií. A to není všechno otec Dan je už z poloviny zdravý a začíná se čím dál tím víc zajímat o rodinné obchody. Přesto dochází k roztržce v roce 1991 - Jimmymu je 20 let a má pouličních koncertů a rodinného života plné zuby. Balí si věci a utíká zpátky do Irska. Maitina první píseň je "All I say", není na desce ale Maite ji dodnes zpívá na koncertech. V té době je Kathy těhotná - Maite se těší, že Kathy bude mít miminko, už ví že hlídání dětí jí baví. V témže roce má Dan znovu zdravotní problémy a dokonce prodělává úspěšnou operaci na univerzitní klinice v Düsseldorfu. Kellyovi s e svým zeleným poschoďovým autobusem jezdí po světě téměř deset měsíců v roce. Často je to i několik týdnů co nevidí svého otce, který zůstává na Hausbótu (který koupili v roce 1988 v Amsterdamu) a stará se čím dál tím ve větší míře o obchodní záležitosti.Ještě den před porodem stojí Kathy na jevišti, pak přichází na svět Danův první vnuk Sean Patrick Kelly 14.12.1992 v Berlině, přichází na svět císařským řezem, protože měl pupeční šňůru omotanou kolem krku. Kathy bydlí s Vincentem a Seanem na vlastní malé lodi hned vedle hausbótu její rodiny.Mezitím Hans Derer žurnalista upozorňuje na mladé nadějné popové zpěváky Bravo. Od té chvíly se Kellyovi kteří se stávají v Německu čím dál tím více oblíbenými a objevují se (alespoň mají rozhovor) v každém čísle. V roce 1994 vychází Kellyovým jejich nejslavnější album "Over the hump" a tím se začíná psát nová etapa v rodinné skupině jmnem The Kelly Family...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama